FWA150024A-12B datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    FWA150024A-12B
  • Производитель
    ICC (International Components Corporation)
  • Описание
    Elpac FWA150024A-12B Ac Plug Included/required: Included Approvals: EN60601-1, Class I, CISPR11 Brand/series: FWA1500 Series Commercial/medical: Commercial Configuration: Enclosed Dc Output Connector: 8 Pin DIN Dc Output Cord Length: 6 ft ID_COMPONENTS: 2073373 Input Voltage: 85V AC To 264V AC (100V AC To 240V AC) Input Voltage (nominal): 100 VAC to 240 VAC Lead Free Status / Rohs Status: Lead free / RoHS Compliant Mounting Style: Desktop Mounting Type: Desktop Number Of Outputs: 1 Operation: Switching Output: 24 V @ 6.3 A Output Connector: 8 Pin DIN Output Current: 6.3A Output Current (channel 1): 6.3 A Output Power Rating: 150 W Output Type: Fixed Output Voltage: 24V Output Voltage (channel 1): 24 V Power Rating: 150W Power Supply Mounting: Desktop Power Supply Output Type: Fixed Power, Output: 150 W Primary Type: AC-DC Ripple Noise: <1% pk-pk Rohs Compliant: Yes Special Features: High Efficiency (90%); Power Factor Correction Type: Commercial Voltage, Input: 100 to 240 VAC Voltage, Output: 24 VDC